Szkolna Gra Terenowa: Tropem Norwida-17.11.2021r.

przez | 19/11/2021

Z okazji  Roku Norwida i 200.rocznicy urodzin patrona naszej szkoły, biblioteka  zorganizowała Szkolną  Grę Terenową: Tropem Norwida. Wzięli w niej udział uczniowie  z liceum, technikum i branżowej szkoły, łącznie 9 klas. Głównym celem gry było przybliżenie twórczości i biografii Cypriana Kamila Norwida. Uczniowie pracując w dwuosobowych grupach doskonalili również wyszukiwanie informacji, umiejętność pracy w grupie oraz integrowali się społecznie.

Gra składała sie z różnorodnych zadań. Należało odnaleźć i wskazać miejsca na terenie szkoły i wokół niej poświęcone patronowi, odszyfrować tytuł utworu, odszukać właściwy cytat z wiersza, odpowiedzieć na pytania do tekstu, rozwiązać wspólnie krzyżówkę.

Wszystkie klasy poradziły sobie doskonale z zadaniami. Największym sprytem, wiedzą i dociekliwością wykazały się jednak grupy z klas: I LO, II A LO, IIIBT. I miejsce w zmaganiach z Norwidem zajęły Joanna Kraśniewska  i Marta Czalej – klasa I LO, II miejsce drużyna z klasy II A LO w składzie- Bartosz Bakierzyński i Hubert Kościuszko, III miejsce Szymon Górczyński oraz Igor Jarzembiński z klasy IIIBT. Gratulujemy zwycięzcom a pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.