Strona główna
Festyn Jubileuszowy z Norwidem
W piątek 19 czerwca 2026r. z okazji 80-lecia szkoły odbył się Festyn Jubileuszowy z Norwidem. Przygotowaliśmy moc atrakcji dla małych i dużych, dla wszystkich, którzy chcieli razem z nami świętować. Była strefa animacji dla dzieci z malowaniem twarzy, zakręcaniem warkoczyków, skręcaniem balonów, malowaniem na sztalugach i kamieniach. Powodzeniem cieszył się duży dmuchaniec, układanie giga klocków i skakanie na mini trampolinach. Poza tym mogliśmy wszyscy oglądać świat poprzez piękne bańki mydlane i widzieć uśmiechy dzieci zajadających popcorn i watę cukrową (pyszna była, wiemy coś o tym:)). W naszej kawiarence można było wypić kawkę, herbatkę i skosztować słodkich wypieków. Oczywiście, był też grill, dotarły do nas informacje, że pachniało pieczoną kiełbaską w całej okolicy. Oprócz tego, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzgoniu prezentowali sprzęt i wyposażenie wozu strażacki
Historia Szkoły w "pigułce"
Zgodnie z obietnicą, zamieszczamy historię szkoły w "pigułce" :)
80-lecie Szkoły!!!
W piątek 19 czerwca miało miejsce niecodzienne wydarzenie - świętowaliśmy 80 lat naszej Szkoły!
Tego dnia w norwidowskich murach gościliśmy absolwentów, dawnych pracowników, pracodawców oraz przyjaciół naszej Szkoły, aby przypomnieć wszystkim zgromadzonym historię nauczania ponadpodstawowego w Dzierzgoniu, powspominać stare, dobre czasy i pomarzyć o pięknej przyszłości!
Integracja klasy 1 LO
Ulewa i Paintball? Czemu nie!
W poniedziałek, 15 czerwca, klasa 1 LO OPW wyruszyła do Susza na Paintball. Mimo, iż aura w ogóle nie dopisywała, to humory i zabawa były przednie!
Do Dzierzgonia wszyscy wrócili mokrzy, brudni, zmęczeni, ale, co najważniejsze, szcześliwi!1
XIX Profilaktyczny Quiz z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu
XIX Profilaktyczny Quiz z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu
W czwartek 28 maja 2026r. w naszej szkole odbył się XIX Profilaktyczny Quiz dla uczniów klas pierwszych z okazji obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu. Reprezentacje uczniów z kl. I BS i I LO mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat wpływu tytoniu na zdrowie, szkodliwości palenia papierosów i e- papierosów, konsekwencji czynnego i biernego palenia. Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania o różnym stopniu trudności oraz wykazali się wiedzą i pomysłowością podczas projektowania paczki papierosów zniechęcającej do palenia. Profilaktyczny quiz wygrali uczniowie z klasy I BS- Jakub Liszewski i Łukasz Klimek. Uczniowie reprezentujący klasę I LO Mateusz Michałowski i Lena Mielniczek zajęli II miejsce. Dziękujemy Pani Marzenie Dering z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Malborku za obecność i profilaktyczną pogadankę. Wsz