Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim

przez | 25/10/2021

Rok 2021 został ustanowiony między innymi rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – wybitnego polskiego poety czasu wojny, przedstawiciela pokolenia Kolumbów.

25 października uczniowie Zespołu Szkół obejrzeli poetycki spektakl fabularny pt. „A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim.” W spektaklu zagrali aktorzy rzeszowskiego teatru : Adrianna Kieś i Przemysław Tejkowski. Aktor  jest jednocześnie reżyserem spektaklu opartego na tekstach literackich Baczyńskiego. Sztuka opowiada o pokoleniu, któremu przyszło żyć w czasie wojny. Główną bohaterką jest Barbara, żona poety, która w poetycki sposób przedstawia przeżycia tragicznego  pokolenia. Spektakl wprowadził w zadumę i refleksję na temat patriotyzmu i poświęcenia w obliczu trudnych, życiowych wyborów.