Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka. Tydzień Bibliotek w naszej szkole.

przez | 12/05/2023

Z okazji Tygodnia Bibliotek w naszej szkole została przeprowadzona akcja Bookcrossing, uczniowie wzięli udział w happeningu czytelniczym , spotkaniu literackim poświęconym życiu i działalności Ireny Sendlerowej oraz konkursie plastycznym.

Czytelnictwo i biblioteki promowaliśmy w ramach Gminnej Koalicji na Rzecz Rozwoju Bibliotek. W happeningu na ulicach Dzierzgonia wzięły udział uczennice klasy I T( Zuzanna Mróz, Wiktoria Markowicz, Julia Brzozowska, Nikola Machlik). Dziewczyny, przebrane w bajkowe stroje, promowały czytelnictwo rozdając balony z hasłami o czytaniu i robiąc przechodniom zdjęcia z książką. W Dzierzgońskim Domu Kultury odbyło sie spotkanie czytelnicze pt. Zwyczajni, niezwyczajni przybliżające postać bohaterki z czasów II wojny światowej. Fragmenty książki A.Czerwińskiej-Rydel: Listy w butelce czytali uczniowie kasy III A LO ( Dawid Przewłocki, Bartosz Bakierzyński, Hubert Kościuszko, Artur Paw). W konkursie plastycznym pt.: Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat miejsce na podium zajął uczeń klasy I T – Florian Król.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w obchody Dnia Bibliotek i zapraszamy do wypożyczania książek z biblioteki, która przecież jest Moja,Twoja, Nasza!