WYBORY CZYTELNICZE 2024r.

przez | 14/06/2024

W Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu 07.06.2024r. odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek, których inicjatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole. W akcji biorą udział biblioteki wszystkich typów szkół oraz biblioteki publiczne dla dzieci i młodzieży.
W naszej szkole wzięło w nich udział 87 uczniów ze wszystkich typów szkół ( liceum, technikum, szkoła branżowa). Uczniowie w anonimowych wyborach podawali tytuły swoich ulubionych, najciekawszych książek.
Z podsumowania wynika, że największą popularnością wśród młodzieży Zespołu Szkół cieszą się książki o tematyce obyczajowej, romanse, sensacja, thriller, literatura fantasy, komiksy, mangi, książki związane z hobby a także lektury szkolne. Najczęściej wybierane tytuły serii wydawniczych to: Hary Potter J.K.Rowling , Władca Pierścieni J.R.R. Tolkiena, Wiedźmin A. Sapkowskiego, Hell P.S. Herytiery, After A. Tood, Rywalki K. Cass, Heartstopper A. Oseman, Students A. Nergońskiej, Lato, J. Hann, Rodzina Monet W. Marczak. Najczęściej wybierane serie mang to; Saga Winlandzka M. Yukimura, Chainsaw Man T. Fujimoto, Pokój w kolorach szczęścia Hakuri. Inne tytuły pojawiające się kilkakrotnie to: Opowiem o tobie gwiazdom, Truskawkowy blond E. Prusinowskiej, 11 papierowych serc K. Hartwell, Trzy kroki od siebie R. D. Lippincott, T. Mikkilaconis, Co wyszeptał nam deszcz J. Balickiej. Wśród książek dotyczących hobby znalazły się tytuły: Husaria duma polskiego oręża R. Sikory, poradniki wędkarskie- Złów i wypuść. Poradnik dla początkujących M. Baran, poradniki psychologiczne- Potęga podświadomości J. Murphyego, Psychologia miłości B. Wojciszke. Spośród lektur szkoły podstawowej powtarzały się tytuły: Kamienie na szaniec A. Kamińskiego , Mały Książę A.de Saint- Exuperyego, Akademia Pana Kleksa J. Brzechwy.
Cieszy fakt, że nasza młodzież sięga po książki i czyta nowości wydawnicze.
Dziękujemy za wzięcie udziału w Ogólnopolskich Wyborach Książek i zapraszamy do biblioteki szkolnej.