previous arrow
next arrow
Slider

Międzyszkolny Klub Dyskusyjny Książki

Kategoria: Biblioteka Opublikowano: środa, 07, marzec 2018

Trzecie spotkanie Międzyszkolnego Klubu Dyskusyjnego Książki  miało miejsce w Szkole Podstawowej na ulicy Zawadzkiego w  Dzień Kobiet.

W spotkaniu Klubu wzięło udział 9 osób ze Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół: Małgorzata Latek, Marcelina Pliszka, Olga Aleksandrowicz, Daria Sinko, Adam Kawecki, Kamila Zajączkowska, Gabriela Kawecka, Klaudia Łaskiewicz, Dorota Sinko. Tym razem rozmawialiśmy o książce Agnieszki Lingas-Łoniewskiej : Skazani na ból.  Książka porusza sprawy ważne w życiu młodego człowieka: odrzucenie, samotność,  akceptacja w grupie, uprzedzenia rasowe, pierwsza miłość. Główny bohater Aleks należy do subkultury skinów, dlatego nie zabrakło dyskusji o skinheadach, ich cechach rozpoznawczych, zachowaniu, wyglądzie. Drugie poruszane zagadnienie to manga,  o którym bardzo obrazowo opowiedziała fanka takiej literatury-  Gabrysia Kawecka. Manga to japoński komiks, który jest czytany (po naszemu) od tyłu, czyli zaczynamy na ostatniej, kończymy na pierwszej. Od mangi często powstaje anime - film, "bajka". Planujemy zrobić wystawę mangi w naszej szkolnej bibliotece. O terminie powiadomimy ogłoszeniami szkolnymi.

Odsłony: 2008