previous arrow
next arrow
Slider

Ogólnopolska Akcja:  Jak nie czytam, jak czytam.

Kategoria: Biblioteka Opublikowano: wtorek, 12, czerwiec 2018

W tym roku po raz drugi wzięliśmy udział w  Ogólnopolskiej Akcji: Jak nie czytam, jak czytam.   

W imprezie czytelniczej wzięły udział wszystkie klasy i nauczyciele obecni w tym dniu w szkole, łącznie 102 osoby. Akcję rozpoczął konkurs czytelniczy: „Wierszem o sporcie”, w którym udział wzięli reprezentanci wszystkich  klas. Czytano wiersze polskich twórców dotyczące sportu. Najlepsi okazali się uczniowie z II LO, II miejsce zajęła klasa: I BS, III miejsce- III T. Tematyka sportowa wierszy wynikała z faktu, że w tym dniu odbywał się w szkole Festyn Sportowo-Rekreacyjny. Uczniowie wysłuchali także krótkiej pogadanki o korzyściach wynikających z czytania książek. Następnie młodzież z nauczycielami udała się na skwer zieleni za szkołą, by czytać, przeglądać, wymieniać się książkami przyniesionymi  w ramach akcji bookcrossingu. Na koniec wszyscy ustawili się  w napis Sport i zrobili sobie wspólne zdjęcie. W międzyczasie uczniowie zajadali  się owocami przygotowanymi przez nauczycieli.

Odsłony: 1990