Spotkanie z pisarką Katarzyną Ryrych

Kategoria: Biblioteka Utworzono: piątek, 06, październik 2017 Opublikowano: piątek, 06, październik 2017

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pomorskich Spotkaniach Pisarzy  z Młodymi Czytelnikami: Z Książką na Walizkach.

06.10.2017 roku, uczniowie klas I LO, I T oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu  ( oddziały gimnazjalne) zebrali się w sali widowiskowej RTI, by spotkać się z Katarzyną Ryrych-  pisarką, poetką, nauczycielką i malarką. Zadebiutowała w 1981 roku tomikiem wierszy Zapiski pewnej hipiski. Prócz twórczości poważnej, zajmuje się także pisaniem dla dzieci i młodzieży. Wiele jej książek zostało wyróżnionych w prestiżowych  konkursach literackich. W tym roku nominowana została do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę Koniec świata nr 13.

W swoich powieściach, opowiadaniach porusza ważne problemy życia współczesnego. Bohaterowie uwikłani w „trudne sprawy” starają się szukać dróg wyjścia, nie poddawać przeciwnościom losu. Książki prezentują wysoki poziom artystyczny i etyczny.  Nie brak w nich także humoru. W naszej bibliotece można znaleźć takie tytuły jak: Pepa w raju, Król, Wyspa mojej siostry, Tylko dla twoich oczu, koniec świata numer 13.

Serdecznie zachęcam do czytania.

Dorota Łastowska

Odsłony: 288