Narodowe Czytanie "Wesela"

Kategoria: Biblioteka Utworzono: środa, 13, wrzesień 2017 Opublikowano: środa, 13, wrzesień 2017

Uczniowie naszej szkoły, w ramach działań Gminnej Koalicji na Rzecz Rozwoju Bibliotek, wzięli udział w akcji Narodowego Czytania Wesela S. Wyspiańskiego, które odbyło się 08.09.2017 r. w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin w Dzierzgoniu .

Emisariusze Książek, przebrani w stroje przywołujące na myśl  bohaterów utworu, czytali wybrane fragmenty młodopolskiego dramatu. W akcji udział wzięły uczennice z klas I T, IIT, III T, I LO, II LO: Weronika Dąbrowska, Klaudia Pawłowska, Natalia Więcek, Gabrysia Kawecka, Klaudia Łaskiewicz, Edyta Czerkas, Sandra Szmeil, Dominika Neidrowska, Dorota Sinko. Na spotkaniu obecna była również młodzież z dzierzgońskiego Gimnazjum, która przeczytała fragmenty książki J. Namenanika: Dzierzgoń. Szkice z dziejów miasta

Odsłony: 477