previous arrow
next arrow
Slider

Dzień Patrona Szkoły.

Kategoria: Aktualności Opublikowano: poniedziałek, 24, wrzesień 2018

Dzień Patrona Szkoły, którym jest Cyprian Kamil Norwid, to jak co roku uroczyste wydarzenie.

Święto rozpoczął przemarsz uczniów i nauczycieli do kościoła parafialnego Trójcy Przenajświętszej na  mszę świętą. Następnie odbył się uroczysty apel w szkolnej auli, na którym uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar a reprezentacja uczniów i nauczycieli, w hołdzie poecie, złożyła kwiaty pod obeliskiem. Uczniowie z klas  I T, II T, IIIT, IV T, II LO, III LO przygotowali inscenizację słowno- muzyczną pod hasłem:” Norwid- poeta rzeczy ludzkiej i rzeczy pospolitej”. W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: Starosta Powiatu Sztumskiego pan Wojciech Cymerys, Przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego pani Jolanta Szewczun, Burmistrz Dzierzgonia pani Elżbieta Domańska, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej ks. kan. dr Mariusz Klimkowski, emerytowany dyrektor naszej szkoły pan Henryk Kluska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bruku pani Dominika Kulik, dyrektor Szkoły podstawowej im. Świętego Wojciecha  w Bągarcie pan Wincenty Szulga. Dziękujemy gościom za życzliwe słowa pod adresem naszej placówki a uczniom                                         i nauczycielom za przygotowanie uroczystości.

Odsłony: 764