previous arrow
next arrow
Slider

Dzień Rodzica

Kategoria: Aktualności Opublikowano: piątek, 19, styczeń 2018

18 stycznia  zorganizowaliśmy Dzień Rodzica, aby podsumować pracę dydaktyczno-wychowawczą za  I semestr roku szkolnego 2017/18. Jak co roku przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek.

Z przygotowanych prezentacji multimedialnych rodzice dowiedzieli się o wynikach nauczania swoich dzieci, o ich sukcesach, najważniejszych wydarzeniach z życia szkoły, a także w jakich warunkach się uczą.

Ten wspaniały wieczór uświetniły trzy pokazy naszych uczniów. Pierwszy występ należał do klas mundurowych, które zaprezentowały musztrę, przeprowadzoną przez majora Bolesława Czechowskiego. Swoimi umiejętnościami popisali się również uczniowie z klasy III Technikum żywienia i usług gastronomicznych. Rodzice mogli skosztować tzw. „Norwidki” wg przepisu Weroniki Dąbrowskiej i Patrycji Rakoczy  oraz koktajlu – specjalność Daniela Twardowskiego.

Podczas spotkania z rodzicami zadebiutował również po raz pierwszy w tym roku szkolnym zespół „Norwid Folk Dance” w nowym składzie i w nowych strojach, które zostały zaprojektowane i uszyte specjalnie dla nich. Uczniowie ćwiczyli układ oraz piosenkę pod opieką p. Agnieszki Barańskiej specjalnie na tą okazję.

W przerwach między występami losowano niespodzianki dla rodziców, a były to między innymi zdjęcia zrobione przez naszych uczniów, rzeźby z owoców wykonane przez p. Wiolettę Żuchowska metodą carvingu  i kalendarze od Rady Rodziców. Całe spotkanie w mistrzowski sposób poprowadził Dyrektor Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu p. Jarosław Drwięga oraz Agata Pliszka – uczennica  klasy III technik geodeta.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i zapraszamy za rok!

Odsłony: 2166