previous arrow
next arrow
Slider

Biwak klas mundurowych - Tulice

Kategoria: Aktualności Opublikowano: środa, 20, wrzesień 2017

W dniach 15-16 września uczniowie klas mundurowych wzięli udział w biwaku integracyjnym.

Uzbrojeni w kamizelki odblaskowe, chorągiewki „ostrzegawcze”, noktowizor, mapy topograficzne, kompasy, wykrywacz metali i towarzystwo p. dyrektora,   p. A. Barańskiej oraz wychowawców, wyruszyli na podbój lasu w Tulicach. Grupą dowodził pan mjr Bolesław Czechowski. Po dotarciu na miejsce uczniowie spotkali się z panem Leśniczym, który ostrzegał o czyhającej nocą zwierzynie; rozbili namioty, a po wzmocnieniu pyszną grochówką, przystąpili do zadań drużynowych. Taktyczny tor przeszkód z największym sukcesem ukończyła drużyna pod nazwą „Ekipa Remontowa”- zajmując I miejsce, drugą lokatę zajęły ex-quo – „Bąki” i  grupa „Ojcze nasz”. Po zmaganiach fizycznych przyszedł czas na integrację przy ognisku i smażone kiełbaski, ale niestety nie na odpoczynek, ponieważ „mundurowi” przez całą noc strzegli bezpieczeństwa obozowiska, pełniąc wartę. Poranek z całą pewnością nie ucieszył śpiochów, gdyż o godzinie 6 odbyła się poranna zaprawa. Nagrodą dla wytrwałych była pyszna jajecznica. Następnie  poszczególne drużyny wzięły udział SERE ( Survival, Evasion, Resistance, Escape), czyli  działaniach podejmowanych przez personel wojskowy na wypadek oderwania od sił własnych  lub zestrzelenia nad terytorium wroga. Największym sukcesem podczas poszukiwania 6 żołnierzy zakończyła się akcja „Bąków”, następnie grupy „Jaca = praca” i „Ekipy Remontowej”. Jeszcze przed obiadem trzy duże drużyny udały się na zajęcia tematyczne, czyli strzelanie, zajęcia z topografii i wyszukiwania „min przeciwpiechotnych. Po posileniu się, złożeniu namiotów i uprzątnięciu obozowiska, udali się w drogę do domu, a właściwie szkoły, której widok -po ponad 10 km marszu -wywołał okrzyki radości.

Odsłony: 2922