previous arrow
next arrow
Slider

I Profilaktyczne Mistrzostwa w Piłkę Nożną  o Puchar Burmistrza Dzierzgonia

Kategoria: Aktualności Opublikowano: wtorek, 27, listopad 2018

Uczniowie z kl. II LO, II T, III T i II BS wzięli udział  w I Profilaktycznych  Mistrzostwach w Piłkę Nożną  o Puchar Burmistrza Dzierzgonia, które odbyły się w Centrum Sportowo- Rekreacyjnym w Dzierzgoniu.

Drużyny uczniowsko- młodzieżowe kontra drużyny mundurowych, nauczycieli i strażaków. Brzmi ciekawie! I rzeczywiście tak było, wielkie emocje, głośne kibicowanie przy dopingu szkolnych cheerleaderek, bo gra toczyła się o okazały przechodni puchar ufundowany przez Panią Burmistrz. Nasza drużyna zajęła IV miejsce po przegranej z mundurowymi. Ostatecznie po zaciętej walce z rzutami karnymi włącznie puchar "zgarnęli" policjanci, na II miejscu uplasowali się nauczyciele. W tej drużynie mieliśmy swoich reprezentantów, czyli ks. Kamila Mikołajczyka i Pana Jacka Zielińskiego, którzy  świetnie zagrali! W przerwach między meczami odbył się profilaktyczny quiz poprowadzony przez policjanta oraz pokaz udzielania I pomocy przedmedycznej w wykonaniu strażaków. Ponadto został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy profilaktyczny transparent. Spośród czterech naszych nagrodzony został transparent kl. II LO z hasłem: Narkotyki- ciężka sprawa, zostać ćpunem- nie zabawa. Nie zabrakło oczywiście fotobudki, do której prowadził długi "ogonek". Staliśmy też, a jakże! Zostały  przypomniane wszelkie numery alarmowe, wymienione instytucje, w których można otrzymać pomoc prawną, psychologiczną, społeczną w mieście i naszym powiecie. Do tego wszystkiego ucz. kl. II T Gabrysia Kawecka i Kasia Bączyńska dzielnie prażyły popcorn dla wszystkich. Wszyscy stwierdziliśmy, że zabawa była przednia.

M.Z.

Odsłony: 169