previous arrow
next arrow
Slider

Pierwszy dzień naszego pobytu w Niemczech

Kategoria: Aktualności Opublikowano: poniedziałek, 26, listopad 2018

Po 10-ciu godzinach jazdy z naszą cudowną opiekunką Panią Agnieszką Grabarą, przybyliśmy do Weimar. Jest to miejscowość położona   w środkowych Niemczech nad rzeką Ilm.

Przywitały nas panie Ramona i Magdalena, które zabrały nas na spacer po przepięknym pełnym historycznych miejsc miasteczku. To tu żyli najwięksi niemieccy pisarze Johann Wolfgang Goethe oraz Friedrich Schiller. Widzieliśmy imponujący teatr a przed nim pomnik obu wspomnianych poetów. Domy w których mieszkali i tworzyli swoje dzieła. Byliśmy pod Biblioteką Księżnej Anny Amali założonej w XVIl w. gdzie zgromadzono imponujący zbiór około miliona woluminów, niezwykle cennych ksiąg. Widzieliśmy okazały pałac i późnogotycki kościół świętego Piotra  i Pawła. Na koniec nasi partnerzy z Niemiec zaprosili nas do kawiarni na kawę i ciasto. Następnie udaliśmy się do naszych hoteli.

Jutro do pracy! Trzymajcie za nas kciuki!

Odsłony: 212