previous arrow
next arrow
Slider

Międzyszkolny Klub Dyskusyjny

Kategoria: Aktualności Opublikowano: piątek, 23, listopad 2018

W piątek 23.11.2018 r. w siedzibie Klubu Seniora, w Dzierzgońskim Domu Kultury, odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Międzyszkolnego Klubu Dyskusyjnego.

Miało ono charakter międzypokoleniowy, ponieważ obok młodzieży z naszej szkoły oraz szkoły podstawowej w Dzierzgoniu, uczestniczyli w nim członkowie Dzierzgońskiego Klubu Seniora. Spotkanie rozpoczął patriotyczny występ uczniów szkoły podstawowej. Książką wyjściową do dyskusji były „ Kamienie na szaniec” A. Kamińskiego. Rozmawialiśmy o postawie i poświęceniu bohaterów, o ich, mimo młodego wieku, dojrzałym i ofiarnym patriotyzmie. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie czym dla nas jest patriotyzm i co my bylibyśmy w stanie poświęcić dla ojczyzny. Wnioski były ciekawe. Powinniśmy się uczyć, być uprzejmi, pamiętać o swoich korzeniach, o wydarzeniach historycznych a przede wszystkim nie wstydzić się tego, że jesteśmy Polakami.

Odsłony: 230