BO JAK NIE MY TO KTO ...
Slider

V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Sztumskiego, VI Otwarte Mistrzostwa Gminy Dzierzgoń oraz IV Otwarte Mistrzostwa Zespołu Szkół w Dzierzgoniu w Biegu na Orientację

Kategoria: Aktualności

    W leśnictwie Królewskie  18 października 2018 roku odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Sztumskiego, VI Otwarte Mistrzostwa Gminy Dzierzgoń oraz IV Otwarte Mistrzostwa Zespołu Szkół w Dzierzgoniu w Biegu na Orientację.

Po raz szósty imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Norwid z  partnerem Zespołem Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Sztumie, Dam-Rob S.A Zalewo, Nadleśnictwa Susz, Gospodarstwa Rolnego Andrzej Frątczak, Kram S.A w Dzierzgoniu, Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu  i wsparciu rzeczowym RTI S.A w Dzierzgoniu, PUP w Dzierzgoniu, Pośrednictwa Ubezpieczeniowego s.c. Ewa i Kazimierz Nazarewicz, FH-U „AGAPIT” Piotr Wójcik, Sklepu Mięsnego Tomasz Waszczyszyn, Kwiaty i Art. Przemysłowe  Maria Skrzypska, Sklepu Obuwniczego Leszek Machlik, Salonu Fryzjerskiego Sylwia Gutej, F.H.U. „ART-PAP” Krystyna Mazur, Salonu Fryzjerskiego „ADA” Adrianna Żaboklicka, Studio Urody „Angel”Angelika Pryczkowska i „Lewiatan” Dawid Prajwowski.

Bieg odbywał się w jedenastu kategoriach, do których zgłosiło się 140 zawodników z powiatu sztumskiego, braniewskiego i ostródzkiego. Wystartowało ostatecznie 121 osób – 64 kobiety

i 57 mężczyzn. Na zdobycie wszystkich punktów  zaznaczonych na mapie „Szlakiem Cesarza Wilhelma” uczestnicy mieli 1 godzinę. Oto medaliści w poszczególnych kategoriach wiekowych:                                                                                                                  

  • dziewczęta szkół podstawowych – rocznik 2008 i młodsze (K10N) /faworki/
  1. Zuzanna KRÓL                                 -SP BĄGART
  2. Amelia CHWESIUK                        -SP BĄGART
  3. Klaudia TOMASZEWSKA              -SP BĄGART
  • chłopcy szkół podstawowych – rocznik 2008 i młodsi (M10N) /faworki/
  1. Nikodem TADAJEWSKI                - SP OSTRÓDA
  2. Filip DUDEK                                   -SP BĄGART
  3. Igor PALIGA                                   -SP BĄGART
  • dziewczęta szkół podstawowych – rocznik 2006-2007 (K12)
  1. Nadia LIP                                        -SP BĄGART
  2. Dagmara KULIG                            -SP BĄGART
  3. Patrycja LABOROWSKA              -SP BĄGART      
  • chłopcy szkół podstawowych – rocznik 2006 -2007 (M12)
  1. Igor RYSZCZUK                            -SP BĄGART 
  2. Florian KRÓL                                 -SP BĄGART
  3. Gracjan LĘDZIŃSKI                      -SP BĄGART
  • dziewczęta szkół podstawowych - rocznik 2003-2005 (K15)
  1. Julia DZIK                                       -SP BĄGART
  2. Sandra MAŃKA                              -SP BĄGART
  3. Oliwia ŻOŁĄDŹ                              -SP BĄGART                 
  • chłopcy szkół podstawowych - rocznik 2003-2005(M15)
  1. Przemysław BĄK                       -SP BĄGART
  2. Igor ZIELIŃSKI                         -SP BĄGART
  3. Jakub TOMASZEWSKI             -SP BĄGART
  • dziewczęta szkół ponad gimnazjalnych - rocznik 1999-2002(K19)
  1. Weronika DROZD                      - ZS DZIERZGOŃ
  2. Amelia PRZYBILSKA               - ZS DZIERZGOŃ
  3. Martyna GABRIEL                     - ZS DZIERZGOŃ
  • chłopcy szkół ponad gimnazjalnych – rocznik 1999-2002(M19)
  1. Rafał GRALIK                           - ZS DZIERZGOŃ
  2. Damian KRAJNIK                     -  ZS DZIERZGOŃ
  3. Dominik KESSLER                    - ZS DZIERZGOŃ
  • kobiety Open – rocznik 1999 i starsze
  1. Sylwia KOŚCIANEK                 - ZS DZIERZGOŃ
  2. Aleksandra RAFF                       - ZS DZIERZGOŃ
  3. Weronika DĄBROWSKA          - ZS DZIERZGOŃ
  • mężczyźni Open – rocznik 1999 i starsi
  1. Paweł TADEJEWSKI                   - OSTRÓDA
  2. Krzysztof KRAŚNIEWSKI          - BRANIEWO
  3. Kamil OŁOWSKI                         - DZIERZGOŃ 
  • kategoria Rodzinna
  1. Łukasz KLIMEK i Elżbieta KŁONOWSKA
  2. Michał i Barbara JAROCCY
  3. Antoni i Elżbieta ZEGADŁO

     

Za pierwsze trzy miejsca uczestnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczali Burmistrz Dzierzgonia -  Elżbieta Domańska, oraz Inżynier Nadzoru Nadleśnictwa Susz - Marek Purgal. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli posilić się smaczną grochówką oraz drożdżówką przygotowaną przez młodzież z klasy III  Technikum a serwowaną przez młodzież klasy II i III Technikum o specjalności technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pani Gabrieli Stolarowicz i pani Marzeny Drwięga. 

           Serdeczne podziękowania dla gospodarza terenu, Leśniczego Marka Kwiatkowskiego, oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przeprowadzenia  zawodów. 

Kierownik zawodów  - Ewa Nazarewicz

Odsłony: 20