previous arrow
next arrow
Slider

Biegi na orientację

Kategoria: Sport Opublikowano: sobota, 30, wrzesień 2017

W leśnictwie Królewskie  30 września 2017 roku odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Sztumskiego, V Otwarte Mistrzostwa Gminy Dzierzgoń oraz III Otwarte Mistrzostwa Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu w Biegu na Orientację.

Po raz piąty imprezę zorganizowała  Ewa Nazarewicz wraz ze Stowarzyszenie Norwid w Dzierzgoniu i  partnerem Zespołem Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Sztumie, Dam-Rob S.A Zalewo, Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu, Nadleśnictwa Susz, RTI S.A w Dzierzgoniu, Gospodarstwa Rolnego Andrzej Frątczak,  „Andys” PP-H-U Andrzej Mieleszczuk i wsparciu rzeczowym Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu, SPKS Dzierzgoń, PUP w Dzierzgoniu, LGD ”Kraina Dolnego Powiśla”, Pośrednictwa Ubezpieczeniowego s.c. Ewa i Kazimierz Nazarewicz, FH-U „AGAPIT” Piotr Wójcik, Sklepu Mięsnego Tomasz Waszczyszyn, Kwiaty i Art. Przemysłowe  Maria Skrzypska, Sklepu Obuwniczego Leszek Machlik, „Wanpex”  Hurt.Budowlana -Piotr Wasilak,  Pracowni Fryzjerskiej „PAPILOK” Paulina Gałecka -Jakubska, Salonu Fryzjerskiego Sylwia Gutej, F.H.U. „ART-PAP” Krystyna Mazur, Salonu Fryzjerskiego „ADA” Adrianna Żaboklicka, Studio Urody „Angel”Angelika Pryczkowska, Sklepu Spożywczo-Przemysłowego Jadwiga Wernerowska.

Bieg odbywał się w jedenastu kategoriach, do których zgłosiło się 150 zawodników z powiatu sztumskiego, elbląskiego i ostródzkiego. Wystartowało ostatecznie 120 osób – 55 kobiet i 65 mężczyzn Na pokonanie  trasy wyznaczonej na mapie „Szlakiem Cesarza Wilhelma” uczestnicy mieli 2 godziny. Oto najlepsi  w poszczególnych kategoriach wiekowych:                                                                                                                  

 

Dziewczęta szkoła podstawowa  (K10N)

I miejsce           Tomaszewska Klaudia   SP Bągart     

II miejsce          Kolasa Nikola                SP Bruk

III miejsce        Kawicka Nadia              SP Bągart

Chłopcy szkoła podstawowa  (M10N)

I miejsce           Mackiewicz Gabriel      SP Bruk  

II miejsce          Sokalski Eryk                SP Bągart

III miejsce        Tomczak Hubert            SP Bruk

Dziewczęta szkoła podstawowa  (K13)

I miejsce           Wnuk Julia                    SP Bągart

II miejsce         Szwamber Katarzyna    SP Bągart

III miejsce        Wiśniewska Sandra      SP Bągart

Chłopcy szkoła podstawowa  (M13)

I miejsce          Zieliński Igor               SP Bągart

II miejsce         Lis Sebastian               SP Bągart

III miejsce       Klimek Michał            SP Dzierzgoń

Dziewczęta gimnazjum  (K15)

I miejsce          Marcińczyk Weronika   GIM Dzierzgoń

II miejsce         Krauze Anna                 GIM Dzierzgoń

Chłopcy gimnazjum  (M15)

I miejsce           Witkowski Jakub        GIM Dzierzgoń

II miejsce         Melka Tomasz            GIM Dzierzgoń

III miejsce        Domański Szymon    GIM  Dzierzgoń

 

Dziewczęta szkoła  ponad gimnazjalna (K19)

I miejsce          Meller Patrycja              ZS Dzierzgoń

II miejsce         Małachowska Grażyna ZS Dzierzgoń

III miejsce       Frost Lena                     ZS Dzierzgoń

Chłopcy szkoła ponad gimnazjalna (M19)

I miejsce          Gralik Rafał              ZS Dzierzgoń

II miejsce         Kuciński Damian      ZS Dzierzgoń

III miejsce       Twardowski Daniel   ZS Dzierzgoń

Kobiety OPEN

I miejsce           Barańska Alicja          Indywidualny Dzierzgoń

II miejsce          Barańska Agnieszka   Indywidualny Dzierzgoń

III miejsce        Jolanta Szewczun       Indywidualny Dzierzgoń

Mężczyźni OPEN

I miejsce          Kraśniewski Krzysztof    UMKS Orkan Ostróda

II miejsce         Zięba Łukasz                   Team Dzierzgoń

III miejsce       Żemojdzian Rafał            Indywidualny Dzierzgoń

Kategoria rodzinna

I miejsce         Klimek Łukasz, Klimek Zbigniew                     Indywidualny Dzierzgoń

II miejsce        Pryczkowski Tobiasz, Pryczkowski Łukasz       Indywidualny Dzierzgoń

III miejsce      Gwazdacz Aleksandra, Pryczkowska Angelika  Indywidualny Dzierzgoń

 

    Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medale, które wręczała po ukończeniu biegu Prezes Stowarzyszenia Norwid pani Wioletta Żuchowska. Za pierwsze trzy miejsca uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczali: Przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego pani Jolanta Szewczun oraz Starosta Powiatu Sztumskiego pan Antoni Downarowicz, Podleśniczy Mieczysław Węglarski oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu- Jarosław Drwięga. Dodatkowo wśród uczestników biegu rozlosowane zostały nagrody niespodzianki. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli posilić się smaczną grochówką oraz drożdżówką przygotowaną przez młodzież z klasy III  Technikum a serwowaną przez młodzież klasy II i III Technikum o specjalności technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pani Gabrieli Stolarowicz i pani Marzeny Drwięga. 

Serdeczne podziękowania panu Staroście Powiatu Sztumskiego, sędziom EKO”Gryf” z Elbląga i UMKS Orkan Ostróda, nauczycielom, pracownikom oraz uczniom Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida za pomoc w organizacji zawodów. 

Kierownik zawodów  - Ewa Nazarewicz

Odsłony: 4247