previous arrow
next arrow
Slider

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Kategoria: Pedagog Opublikowano: wtorek, 07, listopad 2017

Każdy inny- wszyscy równi!

Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest corocznie od 1995 roku, zawsze 16 października. Wtedy to bowiem państwa członkowskie UNESCO i ONZ przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji.

Nasza szkoła od lat obchodzi  Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W tym roku nie było inaczej, no może z tą  różnicą, że zaprosiliśmy do siebie gimnazjalistów, uczniów z klasy V c Szkoły Podstawowej w  Dzierzgoniu oraz Uśnickie Anioły.

Najpierw odbył się  konkurs plastyczny pod hasłem Każdy inny - wszyscy równi. Prace okazały się być naprawdę na wysokim poziomie, zarówno plastycznym, jak i pomysłowym. Po długich obradach komisja  przyznała Nagrodę Główną  uczennicom z klasy I LO: Klaudii Głąb i Edycie Czerkas. Natomiast w głosowaniu na Nagrodę Publiczności  wygrała praca wykonana przez  Nikolę Dankowską  i Dominikę Neidrowską, uczennice z klasy II LO. Nagrody pieniężne  ufundowała Rada Rodziców, więc wręczyła je przewodnicząca - Pani Barbara Jarocka. Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak na prośbę rodziców wystosował do nas specjalny list, który został odczytany podczas apelu.  Uczennice z klasy IV T przygotowały i omówiły ciekawą  prezentację o tolerancji i przejawach nietolerancji w życiu codziennym.  Punktem kulminacyjnym imprezy był występ Uśnickich Aniołów, czyli zespołu teatralno- wokalnego ze Specjalnego  Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Krystyny Jankowskiej w Uśnicach, który prowadzą panie Jolanta Masny- Olech i  Agnieszka Doering, a wspomaga je pan Krzysztof Maciąg. Wspaniały występ pod tytułem Marionetki życia świetnie zobrazował problem tolerancji i głęboko wrył się w serca i umysły nasze. Niejednemu  łezka w oku się zakręciła, a oklaskom nie było końca. Niech żałują Ci, którzy z różnych powodów nie przybyli na tę imprezę. Do zobaczenia za rok, na kolejnym Szkolnym Dniu Tolerancji!

                                                                                      

                                                                                                          M.Z.

Odsłony: 609