previous arrow
next arrow
Slider

Uzależnienia - pogadanka profilaktyczna

Kategoria: Pedagog Opublikowano: poniedziałek, 30, październik 2017

We wtorek 24 października funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Kwidzynie przeprowadzili w naszej szkole pogadankę profilaktyczną na temat uzależnienia od narkotyków, dopalaczy i od hazardu.

Omówili etapy uzależnienia, wyjaśnili pojęcia, przytoczyli wiele różnych życiowych sytuacji, w których środki psychoaktywne doprowadziły do degradacji osobowości, zniszczenia więzi rodzinnych, utraty kolegów i koleżanek, niepowodzeń w nauce, czy konfliktów z prawem. Podobnie przedstawili problem uzależnienia od hazardu, w tym różnorodnych gier komputerowych. Poprosili, aby młodzież zastanowiła się i odpowiedziała sobie na krótkie pytanie: Grasz, bo lubisz?, czy grasz- bo musisz?. Podczas spotkania zapoznali uczniów z przygotowaną prezentacją multimedialną, krótkimi filmami edukacyjnymi, odpowiadali na pytania oraz przedstawili swoją pracę- pracę funkcjonariusza celno- skarbowego.  

                                                                                                                                                                                                                                      M.Z.

Odsłony: 3508