previous arrow
next arrow
Slider

Dzień Bezpiecznego Komputera

Kategoria: Pedagog Opublikowano: czwartek, 12, październik 2017

Dzień Bezpiecznego Komputera obchodzony jest  w Polsce  od roku 2004, zawsze 12 października. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci.

W naszej szkole w ramach tej akcji uczniowie klas I wraz z wychowawcami i pedagogiem szkolnym przygotowali krótki program profilaktyczny. Była dyskusja, przestrogi w formie muzycznej oraz ABC bezpiecznego korzystania z komputera. Jak zwykle nie zapomniano o przygotowaniu gazetki tematycznej oraz odpowiednich ulotek. Pierwszoklasiści poradzili sobie z przeprowadzeniem akcji wzorowo, byli dobrze przygotowani i mieli świetne pomoce, co widać na zdjęciach. Udowodnili, że z komputera należy korzystać z rozwagą, a swój wolny czas spędzać rozsądnie! Brawo!

M.Z.                                        

Odsłony: 828