previous arrow
next arrow
Slider

ZDROWIE DLA WSZYSTKICH- akcja profilaktyczna- Światowy Dzień Zdrowia

Kategoria: Pedagog Opublikowano: piątek, 13, kwiecień 2018

Co roku 07 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, który jest upamiętnieniem powstania Światowej Organizacji Zdrowia  ( 7 kwietnia 1948r.) Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na aktualną problematykę z zakresu zdrowia publicznego. Tegoroczne hasło brzmiało: "ZDROWIE DLA WSZYSTKICH".  

W ramach tego święta w naszej szkole odbyła się akcja profilaktyczna, w której wzięli uczniowie z klas pierwszych, klas drugich oraz klasa III Technikum. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką o uzależnieniach przeprowadzoną przez Panią Marzenę Dering z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Malborku. Następnie uczniowie mogli korzystać dowolnie z przygotowanych atrakcji. Można było wykonać  sobie badanie na  zawartość  tlenku węgla w wydychanym powietrzu, korzystając ze smokerlyzera. Indywidualnie  wypełnić  test uzależnienia od tytoniu lub utrwalić wiedzę rozwiązując krzyżówkę profilaktyczną. Sprawdzić  za pomocą alkogogli  umożliwiających  trzeźwej osobie widzenie świata oczami kogoś z promilami alkoholu we krwi, jak zachowamy się  prowadząc  rower lub wioząc wózkiem dziecko. Dzięki temu urządzeniu w atmosferze świetnej zabawy, każdy mógł sobie uświadomić, jakim zagrożeniem jest jazda na podwójnym gazie, nie tylko dla siebie, ale i innych. Poza tym pielęgniarka mierzyła ciśnienie oraz ważyła wszystkich chętnych. Każdy mógł korzystając z szerokiej gamy ulotek profilaktycznych, zabrać ze sobą te, które go najbardziej zainteresowały. Cała akcja profilaktyczna cieszyła się dużym zaangażowaniem młodzieży, która udowodniła, że  dba o swoje zdrowie. 

                                                                                                                                                                       M.Z.

Odsłony: 1971